The Dark Tower Series (1-8) by Stephen King

توضیحات

The Dark Tower Series (1-8) by Stephen King

The Dark Tower Series – by Stephen King

مجموعه کامل برج تاریک (۱ تا ۸)

نوشته: استیفن کینگ

فرمتها: هر کتاب در سه فرمت MOBI, EPUB, PDF در یک فایل زیپ

حجم: ۳۵ مگابایت

زبان: انگلیسی

قیمت در سایت آمازون: ۷۱.۹۲ دلار

 

توضیحات: 

The Dark Tower Series – by Stephen King: نسخه اصلی مجموعه برج تاریک نوشته استیفن کینگ به زبان انگلیسی را برای شما آماده کرده ایم که اولین بار به صورت الکترونیک توسط وبسایت آمازون به فروش گذاشته شده است، که به گفته آمازون یکی از مورد تحسین واقع شده ترین و محبوبترین مجموعه های پر فروش تاریخ است. که در حال تبدیل شدن به فیلم سینمایی ست و اولین قسمت این سری در امسال ۲۰۱۷ با بازی ادریس البا و متیو مک کانهی بر پرده سینماها رفته است. که البته قسمت نخست این فیلم از منتقدان نمره ی قبولی خوبی دریافت نکرده است. برج تاریک یکی از قویترین آثار استیفن کینگ است، و وی این اثر را بهترین کار خود می داند.

The Dark Tower Series (1-8) by Stephen King
The Dark Tower Series (1-8) by Stephen King

چرا برج تاریک را حتماً باید خواند؟

اول از همه این مجموعه را استیون کینگ نوشته است، نویسنده‌ی آمریکاییِ ۶۴ ساله‌ای که او را یکی از سه نویسنده‌ی بزرگ وحشت‌ می‌دانند؛ کسی که تعداد بسیار زیادی کتاب و مجموعه نوشته، شاهکار‌های بی‌نظیری در ژانر گمانه‌زن خلق کرده، بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه از آثار او در جهان به فروش رسیده و از زمره‌ی نویسندگانی است که به طور متعدد برنده‌ی جایزه‌ی ادبی برام استوکر (جایزه‌ی ادبیات وحشت) شده است و میزان اقتباس‌های سینمایی از کتاب‌های او در بین فانتزی‌نویسان بسیار زیاد است.

The Dark Tower Series – by Stephen King

خوشبختانه اکثر اقتباس‌های سینمایی از رمان‌هایش بسیار موفق بوده‌اند. مثل فیلم فوق‌العاده‌ی «درخشش» (۱۹۸۰) به کارگردانی استنلی کوبریک و «رهایی از شائوشنگ» و همین‌طور فیلم زیبای «مسیر سبز» (۱۹۹۹) و «مه» (۲۰۰۷) به کارگردانی فرانک دارابونت  و «میزری» (۱۹۹۰) به کارگردانی راب راینر و «۱۴۰۸» (۲۰۰۷). محبوبیت این رمان‌ها و فیلم‌ها و موفقیت آن‌ها در میان اکثر مخاطبان ژانر گمانه‌زن نشانگر این است که این نویسنده‌ی آمریکایی داستان‌پرداز، بسیار خوب و تأثیرگذار است و شایسته‌ی احترام. 

دلیل دوم شاید داستان خلق این مجموعه است.

استیون کینگ در دوران نوجوانی تحت تأثیر شاهکار فانتزی حماسی جی. آر. آر. تالکین، یعنی سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها و همین‌طور هابیت، تصمیم گرفت حتماً یک کتاب فانتزی حماسی بزرگ و اسرارآمیز که قابل قیاس با ارباب حلقه‌ها باشد، بنویسد. البته همان‌طور که خود نیز اعتراف می‌کند موفق نمی‌شود مجموعه‌ای هم‌سطح ارباب حلقه‌ها خلق کند، اما تمام تلاش خود را کرده و انصافاً مجموعه‌ای فوق‌العاده خلق کرده است.

The Dark Tower Series – by Stephen King

کینگ برای نوشتن داستان سال‌ها صبر می‌کند و آن را به تعویق می‌اندازد تا این که روزی فیلم وسترن سرجیو لئونه، «خوب، بد، زشت» را می‌بیند. تحت تأثیر شکوه و ناکجاآبادی فیلم (این صفت را خود کینگ برای این فیلم به کار می‌برد) قرار گرفته و ایده‌ی یک داستان فانتزی وسترن در ذهنش شکل می‌گیرد؛ یا همان‌طور که خود او می‌گوید:

«…هنوز نیمی از فیلم نگذشته بود که فهمیدم می‌خواهم رمانی در ادامه‌ی جستجوگری‌ها و سحر و جادوهای تالکین بنویسم که شکوه فیلم‌های وسترن را داشته باشد.»

The Dark Tower Series – by Stephen King

بالاخره شروع به نگارش این مجموعه می‌کند و یکی از حجیم‌ترین و وسیع‌ترین فانتزی‌های معاصر را خلق می‌کند : مجموعه‌ی برج تاریک. به طوری که چهار جلد اول بیش از ۲۰۰۰ صفحه و دست‌نویس سه جلد آخر به بیش از ۲۵۰۰ صفحه می‌رسد. این مجموعه اقبال زیادی داشت و توانست طرفداران بسیاری پیدا کند و محبوبیت زیادی بین خوانندگان فانتزی پیدا کرد؛ به طوری که بعضی خوانندگان که از مرگ خود قبل از به اتمام رسیدن مجموعه می‌ترسیدند، طی نامه‌هایی از کینگ می‌خواستند که سرانجام داستان را برای آن‌ها تعریف کند! 

 

خلاصه‌ی داستان: 

داستان با تعقیب و گریز هفت‌تیرکش و مرد سیاه‌پوش شروع می‌شود. رولند (هفت‌تیرکش)، آخرین بازمانده از نسل هفت‌تیرکش‌ها، برای انتقام و پی بردن به ماهیت برج تاریک به دنبال مردی است که در گذشته و حال و آینده‌اش رخنه کرده است: مرد سیاه‌پوش. مردی مرموز و شیطانی و از خادمان برج تاریک که بر سر راه خود همه چیز را به هلاکت می‌رساند و تمام این‌ها به خاطر این است که رولند را طی سفری طاقت‌فرسا به دنبال خود بکشاند. یا شاید رولند را به برج تاریک بکشاند. برج تاریک: مرکز جهان، دستگاهی برای اداره‌ی هستی و نیستی. برجی مسلط بر هر چیز. برجی که در سرنوشت رولند مانند هیولایی متجاوز رخنه کرده. 

و رولند به دنبال غروبی است که به برج تاریک برسد و فرجامی غیر قابل تصور برای این نبرد رقم بزند. 

 

فایلهای ویژه ما را نیز فراموش نکنید: ورود به بخش فایلهای کتب ویژه سایت

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد

بسته آموزشی پژوهشی علوم غریبه و متافیزیک