تست هوش ۳ تا ۱۳ سال

توضیحات

تست هوش ۳ تا ۱۳ سال

نام کتاب : تست هوش ۳ تا ۱۳ سال

فرمت : PDF

حجم فایل : ۹۱.۴۵ کیلوبایت

 

توضیحات:

یکی از شاخه‌های پرکاربرد تست هوش، تعیین درجه هوشمندی کودکان است. والدین درمورد میزان هوش فرزندان خود همیشه کنجکاو هستند، و تمایل دارند روشی برای فهمیدن سریع میزان آن پیدا کنند. در کشورهای مختلف به‌طریق متفاوتی تعیین سطح هوش در سیستم آموزشی و متناسب نمودن آموزش با وضعیت هوش فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این زمینه آزمون ترسیم آدمک یکی از آسان‌ترین، عملی‌ترین و جهانی‌ترین آزمون‌های تصویری تست هوش است. این آزمون برای کودکان و نوجوانان سه تا سیزده سال قابل پیاده‌سازی و اجرا می‌باشد و به‌وسیله عده زیادی از روانشناسان که مهم‌ترین آنها خانم آمریکایی فلورانس گودیناف است. کدگذاری و استفاده شده‌است. خانم گودیناف این آزمون را روی چهار‌هزار کودک در ایالت نیوجرسی آمریکا آزمایش نمود. در فرانسه نیز دکتر فای در این زمینه فعالیت زیادی داشته‌است.

 

اهداف این آزمون:

مهم‌ترین هدف این آزمون تعیین درجه هوشمندی سن عقلی و بهره هوشی کودک است. این آزمون برای اطفالی که زبان نمی‌دانند و قادر به سخن گفتن نیستند بهترین و مناسب‌ترین روش می‌باشد. این آزمون را زمانی استفاده می‌کنیم که استفاده از روش‍‌‌های دیگر مقدور نبوده و بخواهیم هر‌چه سریعتر در‌مورد هوش کودک به نتیجه برسیم. نحوه اجرا و دستورالعمل‌های مربوط به پیاده‌سازی و سیستم امتیاز‌دهی این روش بسیار ساده و آسان است. برای انجام این روش تنها از کودک خواسته می‌شود یک آدمک ترسیم کند و هر‌چه می‌تواند این کار را زیباتر و بهتر انجام دهد. اضافه می‌نماییم زمان این کار هر چه‌قدر طول بکشد اشکالی ندارد. در زمان انجام این تست رعایت نکات ذکر‌شده در دستور اجرای آزمون ضروری است و سپس براساس سیستم امتیازدهی به اجزای ترسیم‌شده امتیاز داده، بر‌اساس روش محاسبه ذکر‌شده بهره هوشی کودک تعیین می‌گردد

 

کاربر گرامی در صورتی که این کتاب را مطالعه کرده یا مطالعه خواهید کرد در بالای همین صفحه از ۱ تا ۵ به آن ستاره دهید، تا نظر شما مورد استفاده دیگر دوستان قرار گیرد.

بررسی نظرات Reviews

You must log in to submit a review.
دانلود کتابهای علوم غریبه علوم خفیه