کتاب کشف الاسرار نوشته امام خمینی (ره)

RIAL 0
رایگان – خرید

توضیحات

کتاب کشف الاسرار نوشته امام خمینی (ره)

کتاب کشف الاسرار نوشته امام خمینی (ره)

فرمت: PDF

زبان: فارسی

حجم: ۴ مگابایت

تعداد صفحات ۳۳۶

نوع نگارش: چاپ خطی

 

توضیحات:

کتاب کشف الاسرار امام خمینی (ره) نقد علمی و پاسخ به شبهاتی است که در کتاب اسرار هزار ساله مطرح شده است. گزیده ای از مطالب این کتاب به شرح ذیل است:

کتاب کشف الاسرار

۱. حاجت‏ خواستن از پیغمبر و امام شرک است‏ یا نه؟ « … اگر حاجت از پیغمبر و امام و هرکس غیر خدا باشد، به عنوان خدایی بخواهیم و او را مستقل در برآوردن حاجت‏بدانیم، شرک است؛ چنانچه عقل و قرآن بر آن گواه است. و اگر به این عنوان نباشد، شرک نیست؛ چنانچه نظام تمام دنیا بر قضای حاجت از یکدیگر است و پایه تمدن جهان بر روی تعاون از یکدیگر برپاست. اگر مطلق حاجت‏خواستن از کسی شرک بود می‏باید یکسره جهانیان مشرک و بنیاد جهان بر شرک ریخته شده باشد. پیامبران نیز محتاج به زندگانی بودند و در نوبه خود از جهانیان حاجت‏ها خواستند و با تعاون قافله حیات و زندگانی را راه می‏انداختند…»

کتاب کشف الاسرار

۲ . شفا خواستن از تربت، شرک است ‏یا نه؟ « یکی دیگر از پرسش‏های اینان آن است که شفا خواستن از تربت‏شرک است‏یا نه؟ جواب این سخن با درنظر گرفتن معنی شرک، معلوم شود، زیرا چنانچه دانستید شرک عبارت از آن است که یا کسی را خدا بدانیم یا عبادت کسی کنیم به عنوان این که او خدا است‏یا حاجت از کسی خواهیم به عنوان این که او مستقل در تاثیر است و خدا است، چنانچه طوایف مشرکین چنین بودند . پس اگر کسی از تربت‏یا هر چه شفا خواهد به عنوان این که او خدا است‏ یا شریک خدا است ‏یا دستگاهی در مقابل خدا دارد و مستقل در تاثیر است‏یا صاحب آن قبر خدا است‏، شرک است. بلکه دیوانگی و جنون است.

کتاب کشف الاسرار

و اگر با این عقیده باشد که خدای قادر بر هر چیز در این یک مشت‏خاک به واسطه قدردانی از یک فداکار که در راه دین او تمام هستی خود را از دست داد شفا قرار داده هیچ شرکی و کفری لازم نمی‏آید. یک گواه از قرآن ؛ اگر گفته شود مطلق شفا خواستن از چیزی شرک است‏با هر عنوانی باشد گوییم بنا به گفته شما خدا نیز دعوت به شرک کرده (یخرج من بطونها شراب مختلف الوانه فیه شفاء للناس ان فی‏ذلک لایه لقوم یتفکرون) درباره زنبور عسل می‏فرماید: خارج می‏شود از بدن آن شربتی با رنگ‏های گوناگون که در آن شفا می‏باشد برای مردم و در این آیتی است‏برای متفکران.

کتاب کشف الاسرار

اینک اگر ما از عسل شفا طلب کنیم برای اینکه خدا در آن شفا قرار داده ما مشرک می‏شویم و خدای عالم که پیمبران را برای نشر توحید فرستاده خود راه شرک باز کرده به روی آن‏ها و آنان را دعوت به شرک می‏کند یا آنکه شفا خواستن جز توسل و توجه به خدا نیست و ماجرا جویان بی‏خرد آن را پیش خود تفسیر کرده تا دینداران را به خرافات نسبت دهند.» (نگاهی به دو اثر از امام قدس سره ، سیدابوالحسن مطلبی ،مجله پیام حوزه ، ش ۲۴ ، ص ۱۷۳ . )

کتاب کشف الاسرار

ب- همچنین در بخشهایی از این کتاب، مطالبی آمده‏است که مربوط به اندیشه سیاسی ایشان شده و در واقع مبانی نظری ایشان پیرامون حکومت اسلامی در عصر غیبت به صورت مختصر ارائه می شود و در مراحل بعدی شرح و بسط بیشتری یافتع و با تشکیل نظام جمهوری اسلامی وارد مرحله نوینی می گردد . به عنوان نمونه :

کتاب کشف الاسرار

۱ . در کشف الاسرار مطالبی آمده که نشان می‏دهد در نظر ایشان حکومت مشروع، حکومت الهی است: «جز سلطنت‏ خدایی، همه سلطنتها بر خلاف مصلحت مردم و جور است و جز قانون خدایی، همه قوانین باطل و بیهوده‏است.»

۲. حضرت امام در رد ادعای نویسنده اسرار هزار ساله، که گفته‏بود: هیچ دلیلی بر این مطلب که حکومت‏حق فقیه‏است، وجود ندارد، چنین می نویسد: «مبانی فقهی، عمده‏اش اخبار و احادیث ائمه‏است که آن هم متصل است‏به پیغمبر خدا و آن هم از وحی الهی است.» آنگاه حضرت امام به ذکر چند حدیث پرداخته و ذیل یکی از آنها چنین نتیجه گرفته‏است: «پس معلوم شد آنهایی که روایت‏سنت و حدیث پیغمبر می‏کنند، جانشین پیغمبرند و هر چه برای پیغمبر از لازم بودن اطاعت و ولایت و حکومت ثابت است، برای آنها هم ثابت است؛ زیرا که اگر حاکمی کسی را جانشین خود معرفی کرد، معنی‏اش آن است که کارهای او را در نبودنش او باید انجام دهد.»

 

فایلهای ویژه ما را نیز فراموش نکنید: ورود به بخش فایلهای کتب ویژه سایت

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد