کتاب چی – نیروی نهفته نوشته ی ویلیام چونگ

توضیحات

دانلود کتاب چی – نیروی نهفته نوشته ی ویلیام چونگ

کتاب چی – نیروی نهفته

نویسنده : ویلیام چونگ

مترجم : حسین قاسمی

فرمت : PDF

حجم فایل : ۲.۶ مگابایت

 

توضیحات

کتاب چی – نیروی نهفته : میتوان گفت پشتوانه درونی حرکات موجود در سیستم هنرهای رزمی، وجود نیرویی است که “چی” خوانده میشود. “چی” نیروی درونی یا حیاتی ریشه در بطن هنرهای رزمی دارد.

کتاب چی – نیروی نهفته : این کتاب که به بحث “چی” در هنرهای رزمی یا “چی سخت” یا “چی کونگ فو” میپردازد، عموما به تکنیکهای دست توجه دارد و به تمرینات و دیدگاههای یک هنر رزمی چینی در این باره میپردازد.چی (به چینی: 気) در فرهنگ سنتی چین بخش فعال و زنده‌ای‌ست که در هر موجود زنده‌ای وجود دارد. این واژه در کره‌ای گی و در ژاپنی کی تلفظ می‌شود. چی معمولاً به انرژی حیاتی ترجمه می‌شود و معادل تحت‌اللفظی آن هَوا و نَفَس است.

کتاب چی – نیروی نهفته : تقویت و تمرکز بر جریان چی در بدن یکی از مهمترین بخش‌های فلسفه و پزشکی سنتی چین و هنرهای رزمی شرقی است.زمانی‌‏که انرژی چی دچار مشکل شود، بدن احساس بیماری خواهد کرد و نا‌‏کارآمد خواهد شد. برای مثال وقتی که در مسیری مخالف حرکت کند و یا سرکش شود، فرد ممکن است احساس تهوع کند، نفس‌‏های کوتاه بکشد و یا ممکن است خس‌‏خس، سرفه کند و یا بالا بیاورد.هنگامی‌‏که حرکت چی کلاً از‌ ‏کار بیفتد و متوقف شود، احتمالاً کنترل ادرار و بیرون‌‏روی خود را از‌‏دست خواهید داد و یا ممکن است برخی از ارگان‎های بدن دچار بیرون‌‏زدگی شوند. کتاب چی – نیروی نهفته : زمانی‌‏که توازن انرژی چی کاملاً از‎بین برود، انسان دچار انواع نشانه‌‏های بیماری مثل تب و لرز، لرزش، تورم مفاصل، عرق شبانه، فشار خون بالا، افسردگی، جنون، نگرانی یا اضطراب می‌‏شود.چی در همه‌‏ی سطوح بدن در گردش است، از سطح تا درونی‌‏ترین قسمت‎ها؛ به همه‌‏جا …

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد