دانلود کتاب و فایل صوتی شنل قرمزی نوشته شاگاهیراتا

توضیحات

دانلود کتاب و فایل صوتی شنل قرمزی نوشته شاگاهیراتا

کتاب و فایل صوتی شنل قرمزی

نویسنده : شاگاهیراتا

مترجم : علی آشنا

فرمت فایل : PDF و ام پی تری

زبان : فارسی

تعداد صفحات کتاب : ۲۶

حجم فایل پی دی اف : ۶.۱ مگابایت

مدت زمان فایل صوتی : ۱۷.۱۴ دقیقه

 

توضیحات:

کتاب و فایل صوتی شنل قرمزی:  داستان دربارهٔ دختر کوچکی به نام شنل‌ قرمزی است. دخترک از جنگل می‌گذرد تا برای مادربزرگ مریضش غذا ببرد. در نسخهٔ برادران گریم، مادر شنل‌قرمزی با تأکید به او گفته بود که مستقیم به خانهٔ مادربزرگ برود و به حرف غریبه‌ها گوش نکند. گرگ بد گنده‌ای هوس می‌کند دخترک و غذای داخل سبد را بخورد.

او مخفیانه شنل‌قرمزی را تعقیب می‌کند، گاه پشت درختان و بوته‌ها و تپه‌ها قایم می‌شود و گاه درون چاله‌ها. در نهایت گرگ به شنل‌قرمزی نزدیک می‌شود و دخترک از روی خامی، مقصدش را به گرگ لو می‌دهد. گرگ به دخترک پیشنهاد می‌دهد که چند گل بچیند و برای مادربزرگش ببرد. دخترک به حرف گرگ گوش می‌دهد و از مسیرش خارج می‌شود. در این فاصله گرگ به خانهٔ مادربزرگ می‌رود و وانمود می‌کند که شنل‌قرمزی است. مادربزرگ فریب می‌خورد و در را به روی گرگ باز می‌کند.

گرگ مادربزرگ را می‌بلعد. لباس خواب مادربزرگ را می‌پوشد و منتظر دخترک در تخت دراز می‌کشد. شنل‌قرمزی به خانهٔ مادربزرگ می‌رسد و متوجه می‌شود که قیافهٔ مادربزرگش عوض شده‌ است. دخترک می‌پرسد “مادربزرگ چه صدای کلفتی داری”، “چه چشم‌های بزرگی داری”، “چه گوش‌های بزرگی داری”، “چه دست‌های بزرگی داری” و گرگ به ترتیب پاسخ می‌دهد “تا بهتر به تو خوشامد بگویم”، “تا بهتر ببینمت”، “تا بهتر صدایت را بشنوم”، “تا بهتر بغلت کنم”. تا اینکه شنل‌قرمزی می‌گوید “چه دندان‌های بزرگی” و گرگ می‌گوید “تا بهتر بخورمت” و از تخت بیرون می‌پرد و شنل‌قرمزی را هم می‌خورد و همانجا چرت می‌زند.

 

نسخه های دیگر شنل قرمزی:

در نسخهٔ شارل پرو که اولین نسخهٔ منتشرشدهٔ شنل‌قرمزی است، داستان همینجا به پایان می‌رسد ولی در نسخه‌های بعدی ادامه پیدا می‌کند:یک هیزم‌شکن (مطابق نسخهٔ فرانسوی در نسخهٔ برادران گریم و نسخه‌های سنتی آلمانی،  به جای هیزم‌شکن شکارچی آمده‌ است) فریادهای شنل‌قرمزی را می‌شنود و به کمک او می‌آید و با تبرش، شکم گرگ را می‌درد و شنل‌قرمزی و مادربزرگش را سالم از شکم گرگ بیرون می‌آورد. آن‌ها شکم گرگ را با سنگ پر می‌کنند. گرگ از خواب بلند می‌شود و می‌خواهد فرار کند که به دلیل سنگینی شکم، تلوتلو خورده و می‌افتد و می‌میرد.

 

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد