کتاب راهنمای جامع عکاسی خیابانی-نویسنده: جیمز ماهر

توضیحات

کتاب راهنمای جامع عکاسی خیابانی

کتاب راهنمای جامع عکاسی خیابانی

نویسنده: جیمز ماهر
 مترجم :حدیث ملکی
زبان کتاب : فارسی 
حجم: ۴.۷ مگابایت
فرمت: PDF
تعداد صفحه : ۳۵

توضیحات:

کتاب راهنمای جامع عکاسی خیابانی

اوّلین تصویری که از یک عکس خیابانی به ذهن می آید، شاید تصویر غریبه ای باشد که از خیابان یک شهر مثلاً نیویورک، لندن، یا توکیو عبور می­کند. اگرچه که شاید بخش زیادی از تصاویر این گونه باشند اما این تنها بخشی از انواع آن است و معنی واقعی عکاسی خیابانی، موضوع آن و چگونگی آن نباید دچار اشتباه در بیان شود.
عکاسی خیابانی، نمایش بی آلایش طبیعت و زندگی انسان است. روشی است که در آن محیط اطراف و ارتباط ما را با آن به نمایش می گذارد. از بین لحظه ها آن را که ما را شیفته ی خود می کند، انتخاب کرده و با دیگران قسمت می­کنیم، چیزی شبیه رویاپردازی با یک دوربین.

کتاب راهنمای جامع عکاسی خیابانی

در عکاسی خیابان حضور افراد الزامی نیست . نیازی نیست که عکس حتما در شهر یا یک بازار شلوغ گرفته شده باشد . عکس می تواند از هر جایی باشد و هر چیزی را به نمایش بگذارد به شرطی که دستکاری نشده باشد . عکس حتی می تواند یک کباب پز خانوادگی در وسط خیابان پنجم شهر نیویورک باشد . اگر چه بسیاری عبارت عکاسی خیابانی را سنگین می داند اما به نظر من جنبه ی بسیار راحتی نیز دارد که شاید کمتر به آن توجه شده است . خیابان مکانی عمومی و به راحتی قابل دسترس است . عکاس خیابانی از هر نوع دیگر عکاسی قابل دسترس تر و عمومی تر است . هر کس می تواند آن را انجام دهد . نیازی نیست که یک دوربین بسیار گران قیمت ، استودیو یزرگ ، تجهیزات نورپردازی حرفه ای و مدل های زیبا داشته باشید . همه ی ما با یک محتوا در آن روبرو هستیم و این هنر ماست که تصمیم بگیریم چه طور نماهایی از آن را ضبط کنیم و به خانه ببریم . همچنین ، کیفیت فنی اگر چه که در مورد هر نوع عکاسی دارای اهمیت است ، اما در عکاسی خیابانی به گونه ای متفاوت مطرح است . عکس منظره یا طبیعت باید واضح باشد و غالبا باید قابل چاپ در ابعاد بزرگ و با جزئیات فنی بالا باشد . در این انواع از عکاسی شما می توانید مکان ایده آل را انتخاب کنید ، به قاب بندی ایده آل برسید و عالی ترین تجهیزات و تنظیمات را داشته باشید و حتی برای داشتن نور ایده آل مجددا به محل برگردید …

فایلهای ویژه ما را نیز فراموش نکنید: ورود به بخش فایلهای کتب ویژه سایت

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد

بسته آموزشی پژوهشی علوم غریبه و متافیزیک