کتاب جایی در تاریکی نوشته ی والتر دین مایرز

RIAL 0
رایگان – خرید

توضیحات

کتاب جایی در تاریکی نوشته ی والتر دین مایرز

کتاب جایی در تاریکی نوشته ی والتر دین مایرز

نویسنده: والتر دین مایرز

مترجم: مهرداد مهدویان

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۱۶ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۲٫۴۷ مگابایت

توضیحات:

کتاب جایی در تاریکی نوشته ی والتر دین مایرز: جایی در تاریکی رمانی رئالیستی نوشته والتر دین مایرز نویسنده آمریکایی-آفریقایی است.این رمان داستان زندگی پسرِ سیاه پوستِ چهارده ساله ای به نام جیمی است که پدرِ متهم و از زندان گریخته اش در جستجویی برای هویت، خانواده و حقیقت، از شهر نیویورک تا زادگاهش ماریون او را با خود همراه می سازد. داستان کتاب از زبان سوم شخص روایت شده و دیدگاه جیمی را از زمانی که از پدرش (علیرغم اینکه رابطه ای نزدیک با او داشته باشد) متنفر است تا زمانی که با او همراه شده، کم کم او را بهتر درک می کند و نهایتا به او وابسته می شود، روایت می کند.

این رمان که تراژدی زندگی رنگین پوستان در آمریکا را با قدرت و به شیوه ای جذاب روایت می کند، ظرف دو سال سه جایزه ارزشمند را دریافت کرده است:

• کتاب تقدیری نیوبری در سال ۱۹۹۳

• برنده جایزه اسکات کینگ در سال ۱۹۹۳

• برنده جایزه گلاب هورن در سال ۱۹۹۲

 

خط سیر داستان:

جیمی لیتل پسرِ سیاه پوستِ چهارده ساله ای است که به همراه سرپرست قانونیش که او را ماماجین صدا می زند در آپارتمانی در شهر نیویورک زندگی می کند. مادرِ جیمی مرده است و پدرش نیز به جرم دزدی و قتل به زندان افتاده است و ۹ سال است که جیمی او را ندیده است.یک روز وقتی جیمی از مدرسه برمی گردد، جیمی به جای ماماجیم مردی به نام کِرَب را در خانه می بیند که ادعا می کند پدرش است.

وقتی ماماجیم به خانه می آید، کِرَب به او می گوید که از زندان آزاد شده است و ماماجیم از این موضوع خوشحال می شود، اما وقتی می فهمد که کِرَب برای اثبات بی گناهی اش قرار است جیمی را برای مسافرت با خود به ماریون (شهر زادگاهش) ببرد، بسیار ناراحت می شود. بااینحال برای اینکه کِرَب را ناامید نکند، به او اجازه می دهد جیمی را با خود ببرد. ماماجیم مقداری پول به جیمی می دهد و به او می گوید که هر وقت خواست می تواند زنگ بزند.

کتاب جایی در تاریکی نوشته ی والتر دین مایرز

کِرَب که در روزهای پایانیِ عمر خود قرار دارد، نومیدانه در جستجوی چیزی است که در طول زندگی اش از دست داده بود: “یک رابطه نزدیک و صمیمانه با پسرش.” او همچنین در تلاش بود تا در این روزهای پایانی با مبرا ساختن خود از اتهامی که به خاطرش زندانی شده بود (سرقت مسلحانه و قتل)، احترام خود را بعنوان یک پدر برای جیمی زنده کند، پدری که جیمی در طول زندگی اش از بردن نامش هم خجالت می کشید. از نظر کِرَب، رسیدن به این دو هدف با بردن جیمی به یک مسافرت همراه خود از نیویورک به شیکاگو و از آنجا به شهر زادگاهش ماریون، میسر بود؛ جایی که رایدِل دِپیوس، مردی که احتمالا آن جنایت را مرتکب شده بود، می توانست حقیقت را به جیمی بگوید.

 

فایلهای ویژه ما را نیز فراموش نکنید: ورود به بخش فایلهای کتب ویژه سایت

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد