رمان سرگذشت ندیمه نوشته ی مارگارت اتوود

RIAL 0
رایگان – خرید

توضیحات

دانلود رمان سرگذشت ندیمه نوشته ی مارگارت اتوود

رمان سرگذشت ندیمه

نویسنده : مارگارت اتوود

مترجم : سهیل سمی

زبان : فارسی

تعداد صفحات : ۴۲۲ صفحه

فرمت : PDF

حجم فایل : ۱۲.۷ مگابایت

 

توضیحات

رمان سرگذشت ندیمه : سرگذشت ندیمه رمانی پرفروش نوشتهٔ مارگارت اتوود و منتشر شده در سال ۱۹۸۵ است. این رمان در ژانر علمی-تخیلی (Sience-Fiction) و زیرسبکِ پادآرمانی(Dystopian) جا می‌گیرد، هرچند خود نویسنده، با این که کتابش برندهٔ جایزه آرتور سی کلارک که مخصوص کتاب‌های علمی-تخیلی است شده، با این نظر موافق نیست. از نظر اتوود، “سرگذشت ندیمه” متعلق به ادبیات گمانه‌زن (Speculative Fiction) است. او در گفتگویی در سال ۲۰۰۵ اینچنین گفت:«باید بین ادبیات تخیلی و ادبیات گمانه‌زن تفاوت قائل شد

. از نظر من ادبیات تخیلی در حیطه موضوعاتی بحث می کند که بشر هنوز قادر به انجام آنها نیست، مثل رفتن به یک جهان دیگر از طریق یک کرمچاله؛ اما ادبیات گمانه‌زن بیشتر موضوعاتی را به کار می گیرد که قادر به انجام آنها هستیم، همچون شناسایی دی.اِن.اِی و کارتهای اعتباری؛ و همه این موضوعات صرفا بر روی سیاره خودمان (زمین) واقع می شوند.»“سرگذشت ندیمه” در پی آن است تا امید را به خواننده تزریق کند و به جوامع دیکتاتوری هشدار می‌دهد که با ظلم نمی‌توانند ماندگار شوند.

در این رمان، زنان هدف اصلی ظلم حکومت محسوب می‌شوند و حقوق و آزادی‌های فردی آنان به شدت نقض می‌شود. آن‌ها اجازه کار در خارج از خانه، مالکیت دارایی‌های خود، و ارتباط با دیگران را طبق قانون جدید از دست می‌دهند و بر اساس وضعیت تأهل و باروری خود مورد سنجش قرار می‌گیرند. در این وضعیت دیکتاتوری است که خواننده ناگهان با شخصیتی جدید آشنا می‌شود. این شخصیت اصلی یک ندیمه است و طبق روال معمول یکی از دارایی‌های ارباب خانه محسوب می‌شود. اُفرد، شخصیت اصلی داستان چیز زیادی درباره زندگی خود به دیگران نمی‌گوید.

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد

بررسی نظرات Reviews

You must log in to submit a review.
دانلود کتابهای علوم غریبه علوم خفیه