دانلود کتاب مرغ عشق شناخت، نگهداری، تغذیه، امراض، تکثیر و پرورش – نویسنده: آنته ولتر

توضیحات

مرغ عشق شناخت، نگهداری، تغذیه، امراض، تکثیر و پرورش

مرغ عشق شناخت، نگهداری، تغذیه، امراض، تکثیر و پرورش

نویسنده: آنته ولتر

مترجم: علی فرشچی

فرمت: PDF

حجم: ۱۹ مگابایت

توضیحات:

مرغ عشق شناخت، نگهداری، تغذیه، امراض، تکثیر و پرورش

مرغ عشق شناخت، نگهداری، تغذیه، امراض، تکثیر و پرورش: مرغ عشق شناخت، نگهداری، تغذیه، امراض، تکثیر و پرورش حاوی اطلاعاتی است درباره این مرغ که در خصوص نگه‌داری، تکثیر و پرورش این پرنده به تفصیل بحث و بررسی گردیده است .همچنین زندگی آزاد پرنده در وطنش استرالیا و نیز چگونگی راه یافتنش به اروپا و اهلی شدنش از جمله مباحث کتاب هستند .فصل‌های کتاب با این عناوین سامان یافته است : شناخت مرغ عشق ;مرغ  در ۸۹ رنگ مختلف ;نگه‌داری مرغ  ; تغذیه مرغ  ;محل زندگی مرغ عشق ;بیماری‌ها و نحوه معالجه آنها ;تکثیر و پرورش مرغ عشق ;انتخاب و خرید پرندگان برای پرورش ;لانه سازی و خوابیدن روی تخم‌ها و پرورش جوجه‌ها ;اختلالات و بیماری‌های ناشی از پرورش ;مرغ عشق یک پرنده نمایشی است.

مشخصات کلی:

مرغ عشق شناخت، نگهداری، تغذیه، امراض، تکثیر و پرورش

در حالت کلی می‌توان به ۲گروه هلندی وساده تقسیم کرد که نژاد هلندی آن دو برابر بزرگتر از نژاد معمولی آن است که معمولاً در کشور انگلستان نگهداری شده و در ایران هم موجود است و نوع اهلی، اندکی از همنوعان وحشی خود بزرگ‌تر است. طول بدن این پرنده بین ۱۶ تا ۲۰ سانتیمتر می‌باشد. عمر انواع وحشی آن ۱۰ تا ۱۴ سال و عمر نوع اهلی آن اغلب کمتر از ۵ سال است. البته در میان مرغ عشقهای اهلی گاه عمر ۱۱ ساله نیز مشاهده شده‌است.

رنگ طبیعی این حیوان سبز چمنی می‌باشد انتهای پشت ٬سینه و شکم سبز می‌باشد. پشت سر ٬بالای شانه و روی بالها زرد همراه با خطهای سیاهی به صورت موجی می‌باشد. دو پر بزرگ از میان دمش بیرون آمده که آبی تیره‌اند. پرهای دم سبز بوده و دارای نوار زردی می‌باشد. صورت این مرغ تا گلو زرد روشن است و در انتهای صورتش لکه‌های بنفشی که ریش نامیده می‌شود وجود دارد. پلکها بسیار نازک هستند و از سمت پاین به بالا جمع می‌شوند. نوکش مانند طوطی سانان است و نوک پایینی کوچکتر از بالایی می‌باشد.

 

حق تکثیر: ت‍ه‍ران‌: روزب‍ه‍ان‌‏‫، چ‍اپ‌ ه‍ف‍ت‍م‌: ۱۳۸۰

پس از نوشتن نظرتان در مورد این فایل، به طور خودکار کد تخفیف ۱۰ درصدی به شما ایمیل خواهد شد