خاطرات جورج بوش لحظات تصمیم نویسنده جورج واکر بوش

توضیحات

خاطرات جورج بوش لحظات تصمیم

خاطرات جورج بوش لحظات تصمیم

نویسنده: جورج واکر بوش

مترجم:  محمدحسین اسماعیل زاده

زبان کتاب : فارسی

حجم کتاب : ۱۵.۹۲ مگابایت

فرمت : PDF

تعداد صفحه : ۵۲۹

 

توضیحات:

خاطرات جورج بوش لحظات تصمیم: کتاب لحظات تصمیم‌گیری Decision Points خاطرات جورج دبلیو بوش چهل و سومین رئیس جمهور ایالات متحده است. کتاب با همکاری «کریستوفر میچل» که سخنرانی‌هایش را یاداشت می‌کرد، نوشته شده، و بر خلاف کتاب خاطرات تونی بلر که با عکس زیاد همراه است، تنها عکس روی جلد را دارد. ترجمه فارسی آن با کوشش حسین وزیری سابقی و علی هاشم زهی موجود است.

این کتاب درست چند روز بعد از پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا منتشر شده و منتقدین بوش، زمان انتشار کتاب و تبلیغات دامنه‌دار در مورد آن را به انتخابات سال ۲۰۱۲ ربط داده‌اند. بخصوص که بوش با دفاع از عملیات آمریکا در عراق و اینکه ابداً از این بابت پشیمان نیست، می‌کوشد به تصمیمات جمهوریخواهان مشروعیت بخشیده و صحه بگذارد.

خاطرات جورج بوش لحظات تصمیم 

یکی از مشاورین و مریدان آقای بوش گفته است: وقتی شما کتاب پریزیدنت بوش را می‌خوانید می‌بینید ۸ سال بار تمام جهان لحظه لحظه بر دوش وی بوده‌است. منتقدین بوش نیز با اشاره به سخن جورج برنارد شاو گفته‌اند: وقتی کتاب خاطرات می‌خوانید یادتان باشد که حقیقت هرگز برای انتشار مناسب نیست. (آنچه می‌خوانید همه ماجرا و حقیقت ماجرا را در برندارد) جورج دبلیو بوش، حدود ۲ سال روی کتاب خاطراتش، کار کرده و نهایتاً در ۴۹۷ صفحه و ۱۴ فصل، نهم نوامبر سال ۲۰۱۰ انتشار داده است.

خاطرات جورج بوش لحظات تصمیم 

فصل اول به وقایع قابل توجه در زندگی شخصی مثل تصمیم برای ترک نوشیدن مشروبات الکلی در سن ۴۰ سالگی، احساس بوش نسبت به سقط جنین و اینکه در گذشته جنین سقط شده مادرش را دیده و متأثر شده‌است و… اختصاص یافته‌است.
فصل دوم دو دوره فرمانداریش در تگزاس را در برمی گیرد و…