قدرت رسانه های اجتماعی در بازاریابی شبکه ای (ترجمه مقاله ای از اریک وور)

قدرت رسانه های اجتماعی در بازاریابی شبکه ای (ترجمه مقاله ای از اریک وور)

 

قدرت رسانه های اجتماعی در بازاریابی شبکه ای (ترجمه مقاله ای از اریک وور)

 

من اولین کسی هستم که اقرار میکنم  به مفید بودن ایده استفاده از رسانه های اجتماعی برای کسب و کار زمانی که برای اولین بار کسب و کارتان را شروع میکنید. اوایل من احساس میکردم که پشت یک کامپیوتر نشستن و تایپ کردن و دکمه ها را فشار دادن به جای مکالمه چهره به چره و رو در رو اصلا کارآمد نیست.

البته از یک نظر این میتواند درست باشد، رسانه های اجتماعی نمی توانند جای تعاملات شخصی و رو در رو را در هنگام ورود افراد برای کسب و کار بگیرند. اما در طول چند سال گذشته، رسانه های اجتماعی ابزار مفید و ارزشمندی برای رسیدن به پراسپکت بالقوه جدید،  رشد تیم و ایجاد یک کسب و کار موفق بوده اند.

من شاهد چندین رهبر برتر بازاریابی  شبکه ای بوده ام که در صف خود صعود داشته اند و پیشرفت کرده اند به دلیل استفاده از استراتژیهای ترکیب رسانه های اجتماعی و مفهوم قدیمی آموزش (مدرسه قدیمی) که من برای ساختن کسب و کار خودم استفاده کردم.

رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمندی برای کسب و کار شما هستند هنگامی که به طور مناسب استفاده می شود.

 

چند دلیل برای اینکه چرا رسانه های اجتماعی ابزار ارزشمندی هستند، در اینجا آمده است.

 

دسترسی شما را گسترش می دهد

با رسانه های اجتماعی، شما دیگر به شهر یا حتی کشور خود محدود نمی شوید. شما می توانید در یک لحظه به هزاران نفر از مردم سراسر جهان دسترسی پیدا کنید. در حال حاضر حتی کارآفرینان در کوچکترین شهرها در سراسر جهان می توانند یک کسب و کار را بدون صرف تمام پول و وقت خود برای سفر به جاهای دیگر بسازند. شما می توانید بزرگتر فکر کنید و کسب و کارتان را گسترش دهید تا مکان هایی را که قبلا غیرقابل دسترسی بوده اند، پیدا کنید.

من هنوز بر این باورم که باید سفر کنید تا از مکان هایی که کسب و کارتان را گسترش می دهید بازدید کنید تا بتوانید با اعضای تیم روبرو شوید. اما با رسانه های اجتماعی، آن رسیدن اولیه می تواند آنلاین باشد.

 

تقویت روابط

هنگامی که تجارت خود را گسترش می دهید، مهم است که شما ارتباطاتتان و روابطتان را  با اعضای تیمهای راه دور حفظ کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، به اعتقاد من شما باید جلساتی به صورت رو در رو با اعضای تیمتان داشته باشید. با این حال رسانه های اجتماعی راههایی برای پرورش روابط  منسجم تر میسازند.

شما می توانید با اعضای تیم خود با رسانه های اجتماعی از طریق پیام های تشویق یا نکاتی در مورد بهترین شیوه ها ارتباط برقرار کنید. البته، این نوع تعامل نیز می تواند به راحتی از طریق ایمیل یا تماس تلفنی انجام شود. اما با رسانه های اجتماعی می توانید یک قدم بیشتر بروید از طریق دوست داشتن یک پست،  یک نظر و …. شما این روابط را پرورش می دهید و تقویت می کنید.

رسانه های اجتماعی به شما ابزارهایی برای ارتباط با تیم  می دهد و به طور منظم از طریق این اقدامات ساده که این افراد میدانند که شما به فکر آنها هستید و در موفقیتهای خود سرمایه گذاری میکنند.

 

ساخت نام تجاری شما

یکی از بهترین مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی این است که شما میتوانید پراسپکتهایی داشته باشید که خودشان به سمتتان می آیند. نام تجاری شما که خود شما هستید، آنچه شما برای آن تعریف می کنید، منافع شما، و غیره می تواند افراد همفکر را به شما جذب کند و ناگهان لیست پراسپکتهایتان  خود به خود ساخته می شود.

حال معلوم شد، این بدان معنی نیست که شما می توانید فقط بنشینید و منتظر سیلی از پراسپکتها برای آمدن به سمتتان باشید، اما به جای اینکه به شدت به دنبال پراسپکت خود باشید، مردم شما را از طریق منافع مشابه یا ایده آل هایی که در نام تجاری شما نمایان می شود پیدا می کنند.

نام تجاری شما به شما در معرفی خود به تعداد بیشتری ز مردم کمک خواهد کرد که شما خواهید دانست با آنها چه کنید. طرفداران، پیروان(فالوورها) و دوستانتان را جذب می کنید و می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

رسانه های اجتماعی اجازه می دهد تا شما این کار را انجام دهید و خیلی بیشتر هم انجام دهید.

استراتژی های “مدرسه قدیمی” در جلسات شخصی من همچنان نیز یک راه قوی و موثر برای جذب پراسپکتهای بیشتر خواهر بود، اما اکنون رسانه های اجتماعی می توانند به شما در ایجاد یک تیم حتی قوی تر و بزرگتر کمک کنند که این یک مزیت نسبت به قبل است.

 منبع: https://networkmarketingpro.com 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *